שאלות תשובות

מהם פצעי לחץ?

פצעי לחץ הם פגיעה ברקמה הנגרמת עקב איסכמיה- ירידה באספקת הדם לאזור, כתוצאה מלחץ נקודתי בד”כ באזור בו העצם קרובה לעור. הפצעים מאופיינים ב-4 דרגות חומרה משפשוף שטחי ועד לכיב עמוק נמקי מוגלתי המערב גם עצם. פצע לחץ מופיע בקלות, קשה ויקר לטיפול ויכול להביא להתדרדרות ולזיהום העשוי להסתיים אף במוות. ולכן עדיף וקל יותר למנעו עם כרית איכותית וטובה ומזרן למניעת פצעי לחץ.

מהם גורמי הסיכון לפצעי לחץ בישיבה?

ישנם אנשים בסיכון יתר לפתח פצעים והם: אנשים הסובלים מתזונה לקויה, ובפרט רמת אלבומין נמוכה בדם, המצביעה על פגיעה בחמצון הרקמה הרכה, אנשים הסובלים מהפרעות מוטוריות שונות הן קוגניטיביות כגון הפרעות הגורמות לאי שקט בישיבה והן פיזיות כגון טונוס מוגבר וכדו’. אנשים הסובלים מדפורמציות שונות, המשנות את הסימטריות של מנח הישיבה בכסא הגלגלים. אנשים ירודים מבחינה קוגניטיבית אשר אינם מודעים למנח הישיבה שלהם, ואינם מסוגלים לחוש/ לדווח על כאב או חוסר נוחות. אנשים שכאלו, בד”כ זכאים לסבסוד כרית למניעת פצעי לחץ ממשרד הבריאות. כרית אופיר המומלצת, מסובסדת ע”י משרד הבריאות לבעלי זכאות.

למה דווקא כרית אופיר?

כרית אופיר נותנת מענה מושלם לבעיות שונות בישיבה: החל בפיזור לחצים אופטימלי של הישבן על פני המושב, ממשיך במניעת ההחלקה המהווה גורם מרכזי ביצירת פצעי לחץ, תוך כדי הבאת המטופל לישיבה במנח נכון בכסא הגלגלים עם הפרדה בין הירכיים וכלה בנוחות מקסימלית ליושב בכסא. כל זאת במחיר שאף כרית אחרת לא יכולה לתת, וזאת מתוך אידיאולוגיה אמיתית של מפתח הכרית: לאפשר לכל אדם היושב בכסא גלגלים את האפשרות ליהנות מהטוב ביותר ולשיפור איכות חייו!

האם כרית אופיר יכולה להבטיח מניעה של פצעי לחץ?

לאחר בדיקות, ניסיונות השוואות, נמצא כי כרית אופיר מסייעת ונותנת מענה הן למניעה והן לטיפול בפצעי לחץ קיימים. אף כרית אינה יכולה להבטיח מניעה ב- 100%, שהרי לפצעי לחץ גורמים רבים, חלקם צוינו כבר למעלה. כרית אופיר היא חלק מהמענה הטוב והנרחב של הטיפול והמניעה, הכולל התאמת כיסא הגלגלים והישיבה, לצורכי המטופל ע”י איש מקצוע. סיעוד נכון, דיאטה מתאימה וכדו’. לאור הניסיון, לכרית אופיר הצלחה רבה במניעה וטיפול של פצעי לחץ עד דרגה 2 כולל. יושבים ובני משפחה מדווחים על מניעה מלאה וטובה יותר מכריות עליהן ישבו בעבר, תוך תחושת נוחות שלא חשו עד לישיבתם על כרית אופיר.

האם כרית אופיר יכולה למנוע החלקה קדימה?

כרית אופיר הינה אחת הכריות הבודדות המורכבת משילוב ספוגים מיוחד המונע החלקה טבעית קדימה, הנגרמת ע”י מי שאין ביכולתו לתקן את ישיבתו. פיזיותרפיסטים רבים מדווחים כי בזכות כרית אופיר אין צורך בקשירות! ומטופלים אשר היו קשורים, היום יושבים על כרית אופיר בבטיחות וללא קשירה. יש להדגיש כי אין כרית אשר יכולה למנוע החלקה שמקורה בטונוס גבוה או כזו שמקורה במטופל אשר דוחף את האגן בכוח לפנים, גם לא כרית אופיר. במקרים כאלו יש להיוועץ במומחה להתאמת טכנולוגיה מסייעת בניידות, אשר ימליץ על פתרונות, כגון: כיסא גלגלים עם מנגנון להטיה במרחב (TILT IN SPACE) וכדו’.

האם כרית אופיר יכולה לסייע בטיפול בפצע לחץ קיים?

בראש ובראשונה כרית אופיר נוצרה למניעה. יחד עם זאת, לאור עדויות קליניות רבות ולאור יכולת הכרית לפזר לחצים בישיבה ברמה גבוהה, הורחבו ההתוויות לשימוש בכרית אופיר עד לפצעי לחץ בדרגה 2 כולל. בכל מקרה של פצע לחץ קיים, יש להיוועץ באנשי מקצוע מתאימים באשר להתאמת הטיפול.

מהו ספוג ויסקו אלסטי?

הספוג הויסקו אלסטי פותח במעבדות רשות החלל האמריקאית (NASA) עבור אסטרונאוטים במטרה להתמודד עם מצבים של שהייה בחלל. עם השנים הבינו כי לספוג תכונות רבות אשר יכולות לסייע לשיפור איכות חיי בני האדם בשוק האזרחי. תכונות הספוג מאפשרות לו להתגמש ולהתרחב כתוצאה מעלייה בטמפרטורה ובכך ליצור שטח פנים גדול, “העוטף” את מה שבא במגע איתו ובכך, להפחית את הלחץ הקיים על מקום המגע של הגוף עם הספוג. כמו כן, לספוג יכולת “זכרון” המחזירה אותו לצורתו ולנפחו המקורי, עם תום השימוש.

מה עדיף, כרית המבוססת על אוויר או כזו המבוססת על ספוג וויסקו אלסטי?

לאור בדיקות קליניות שערך דר מאיר לוטן, נראה, כי יכולת פיזור הלחצים של הספוג הויסקואלסטי טובה ב30% מזו של כרית האוויר. אולם כרית האוויר מגיבה מהר יותר לשינויים בתנוחת היושב. לכן נמליץ על כרית אוויר דווקא לספורטאים בזמן העיסוק בספורט (אשר מטבע הדברים נמצאים בסיכון נמוך יותר לפיתוח פצעים), בשאר המקרים נמליץ על כריות וויסקו אלסטיות.

מהי ''כרית לומבארית''?

כרית לומבארית היא כרית לתמיכה בשקע של הגב התחתון. הכרית גורמת לגירוי המשתמש לזקיפת הגב ובכך מסייעת להפחתת עומס ומשקל מהישבן ולכן גם להורדה בסכנה לפצעי לחץ. בנוסף, מסייעת הכרית הלומבארית ליצירת סיבוב קדמי של אגן המשתמש ובכך תורמת ליציבה נכונה אשר אף משפיעה על זקיפות ומנח בית החזה בישיבה עם יתרונות לתקשורת טובה ולאוורור ריאתי ונשימה טובה יותר. מתוך הבנה כי ציבור המטופלים ואף המטפלים אינם מודעים לחשיבות שבשימוש בכרית הלומברית הכרית הלומברית ניתנת חינם במתנה לכל רוכש כרית אופיר HIGH RISK+.

מה מיוחד במזרן אופיר HIGH RISK? מדוע לא לקנות מזרן ויסקו אחר הנמכר בשוק?

שנם מזרנים רבים “למניעת פצעי לחץ” מסוגים שונים, הנמכרים בשוק. הצורך לפתח מזרן חדש, את מזרן אופיר, צץ בעקבות בקשות רבות של אנשי מקצוע ואנשים פרטיים אשר מכירים את כרית אופיר, והבינו כי כרית אופיר היא פרי חשיבה לעומק על כל פרט ופרט ולכן, היא נותנת ליושב את כל מה שדרוש לו ומענה מקיף יותר מכל כרית אחרת ואפילו במחיר נוח.

כך פותח מזרן אופיר, לאחר סקירה של כל המזרנים הנמכרים, בדיקה של עובי הספוגים, איכותם, צפיפותם הבד העוטף… ומשגילה כי אין מזרן העונה על כל דרישותיו- פיתח את מזרן אופיר HIGH RISK, המיוצר מן הספוג הויסקו אלסטי בצפיפות גבוהה יותר מהמזרנים הנמכרים, הויסקו המיוצר עבור כרית אופיר, עטוף בבד יבוא העומד בתקנים האירופאים המחמירים.


צור קשר
לשאלות, ייעוץ מקצועי או סתם התלבטות, השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם :)

השם שלך:

האימייל שלך:

(חובה)הטלפון שלך: